Pielęgnacja ogrodu – o czym należy pamiętać?

Każdy ogród wymaga pewnych nakładów pracy, inaczej nie będzie się dobrze prezentował. Zależnie od wyboru roślin czy pory roku, niezbędne działania będą inne, jednak nie unikniemy konieczności ich wykonania.

Co w takim przypadku mogą zrobić osoby, które są zbyt zapracowane, by zadbać o swoją posesję lub zwyczajnie nie lubią tego robić? Nie muszą one oczywiście rezygnować z posiadania pięknego ogródka. Wystarczy, że skontaktują się z nami (502 387 503) i zlecą naszym pracownikom realizację usług pielęgnacyjnych.

Zadbaj o trawnik

Jednym z najważniejszych aspektów każdego ogrodu lub przydomowej posesji jest trawnik. Odpowiednio zadbany sprawia, że całość się dużo lepiej prezentuje, a przebywanie na świeżym powietrzu oraz wypoczynek w ogrodzie stają się dużo przyjemniejsze.

Koszenie trawnika stanowi jeden z podstawowych zabiegów, jeśli chodzi o dbanie o trawniki. W zależności od pory roku, rodzaju trawnika oraz jego stanu należy także pamiętać o przeprowadzeniu wałowania, wertykulacji lub aeracji powierzchni. W sytuacji, gdy trawnik się przerzedzi nie wolno zapomnieć o dosiewie czy cyklicznym rozsiewaniu odpowiedniego nawozu.

Przytnij rośliny

Jeśli chcemy osłonić swoją posesję przed wzrokiem przechodniów, doskonałe rozwiązanie stanowi żywopłot. Z jednej strony zapewni nam odpowiedni poziom intymności, z drugiej będzie świetnie się prezentował. Jego wadą jest fakt, że nieustannie się rozrasta, dlatego konieczne jest jego ciągłe przycinanie.

Odpowiednie przycinanie roślin w sezonie oraz po jego zakończeniu to obowiązek w zadbanym ogrodzie. Co ważne niezbędne są odpowiednie umiejętności oraz wiedza, które pozwalają na przycinanie roślin w taki sposób, by ich nie zniszczyć.

Przygotuj ogród na zimowanie

Gdy kończy się lato, warto zadbać o to, by w przyszłym sezonie nasza posesja również świetnie się prezentowała. W tym celu bardzo ważne jest zapewnienie roślinom bezpieczeństwa podczas zimowania. W tym celu należy okryć rośliny przy pomocy gałęzi roślin iglastych, mat słomianych lub tkanin ochronnych.

Chroń rośliny przed szkodnikami i chorobami

Chcąc cieszyć się pięknym ogrodem, musimy pamiętać, by zapewnić ochronę roślin przed chorobami oraz szkodnikami, które mogą doprowadzić do ich obumarcia. Musisz być gotowy aby zapewnić szybką pomoc, która w wielu przypadkach pozwala uratować roślinę.

Jeśli chcesz zlecić pielęgnacje ogrodu specjalistom z doświadczeniem w tym zakresie – zapraszamy do naszych usług.