Projektowanie zieleni we wnętrzach - biurach

Aranżacja zieleni we wnętrzach

Projektowanie zieleni wewnątrz, jak i na zewnątrz jest popularnym sposobem na poprawienie walorów estetycznych oraz zdrowotnych naszego otoczenia. Rośliny dodają życia, kolorów i świeżości. Oto kilka pomysłów na dekoracje roślinne:

 Doniczki z roślinami w pomieszczeniach: Umieść doniczki z roślinami o różnych kształtach, kolorach i rozmiarach w różnych miejscach w pomieszczeniu. To może obejmować dużą roślinę w narożniku, małe doniczki na parapecie okna czy wiszące rośliny.

 Rośliny na stole: Dodaj świeżość do stołu poprzez umieszczenie bukietu kwiatów lub roślin doniczkowych na stole. To może być świetny element dekoracyjny podczas posiłków.

 Zielone ściany: Rośliny mogą być używane do stworzenia zielonych ścian, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. To może być np. panel z roślin doniczkowych na ścianie, co dodaje atrakcyjny element natury do przestrzeni.

 Ozdabianie tarasu czy balkonu: Na zewnątrz rośliny mogą być umieszczone w doniczkach, wiszące kosze lub stojaki na rośliny. To tworzy przyjemne otoczenie do relaksu.

 Stoły z ozdobami roślinnymi: Umieść na stołach ozdobne donice z roślinami podczas imprez czy spotkań. To nie tylko pięknie wygląda, ale również może tworzyć przyjemną atmosferę.

 Wianki z roślin: Wykorzystaj rośliny do tworzenia wianków, które można powiesić na drzwiach, oknach lub ścianach. To dodaje naturalny i rustykalny element do wnętrza.

 Zioła w kuchni: Umieść zioła w doniczkach na parapecie kuchennym. Poza tym, że są użyteczne podczas gotowania, stanowią również dekoracyjny element.

 Rośliny w łazience: Dodaj rośliny do łazienki, gdzie odpowiednie warunki świetlne i wilgotność mogą sprzyjać ich wzrostowi. To może być np. doniczka z paprotką na półce.

Zieleń w biurze

Projektowanie zieleni w biurach

Najważniejsze elementy związane z projektowaniem zieleni w biurze:

Dobór donic do wnętrza

Wybór odpowiednich donic do biura to kluczowy element aranżacji zieleni w przestrzeniach biurowych. Odpowiednio dobrane donice nie tylko muszą pasować stylistycznie do wnętrza, ale także zapewniać odpowiednie warunki dla roślin, takie jak właściwa drenaż i dostępność światła. Nasz zespół specjalistów z EKO-PARK pomoże Ci wybrać donice, które będą nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne i odpowiednie dla Twojej przestrzeni.

Dobór roślin

Kolejnym kluczowym krokiem jest dobór odpowiednich roślin do biura. Ważne jest, aby rośliny były nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także łatwe w pielęgnacji i odpornie na warunki panujące w biurze, takie jak sztuczne oświetlenie czy klimatyzacja. Nasz zespół pomoże Ci wybrać rośliny, które będą idealnie pasować do Twojej przestrzeni biurowej i zapewnią optymalne warunki dla Twoich pracowników.

Identyfikacja firmy przez rośliny

Zieleń w biurze może być nie tylko ozdobą, ale także narzędziem do budowania wizerunku firmy. Wybór konkretnych roślin czy kompozycji może być doskonałą formą identyfikacji firmy i wyrażenia jej wartości czy kultury organizacyjnej. Nasz zespół pomoże Ci stworzyć aranżacje, które będą doskonale odzwierciedlać charakter Twojej firmy i wzbogacić jej wizerunek.

Wizualizacje założeń

Przed przystąpieniem do realizacji projektu aranżacji zieleni w biurze przygotujemy dla Ciebie wizualizacje założeń, abyś mógł zobaczyć, jak będą prezentować się rośliny i donice w Twojej przestrzeni biurowej. Dzięki wizualizacjom będziesz mógł dokładnie ocenić, czy zaproponowane rozwiązania spełniają Twoje oczekiwania i pasują do charakteru Twojej firmy.

Dostawa i ukwiecenie

Po zaakceptowaniu projektu nasz zespół z EKO-PARK zajmie się kompleksową dostawą roślin i donic oraz ich ukwieceniem w Twoim biurze. Nasz zespół zadba o to, aby wszystkie rośliny zostały dostarczone w doskonałym stanie i odpowiednio umieszczone w przestrzeni biurowej, zapewniając pełen efekt estetyczny i funkcjonalny.

aranżacji zieleni we wnętrzach

Serwis i pielęgnacja zieleni

Niepowtarzalne wielkopowierzchniowe zielone ściany z żywych i liofilizowanych roślin oraz mchu. Tworzymy wyjątkowe kompozycje florystyczne dopasowane do okoliczności oraz aranżowanego pomieszczenia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie w oparciu o wcześniejszą wizję lokalną, przesłane  zdjęcia i inspiracje. Po zakończeniu projektu oferujemy stały profesjonalny serwis roślin.

Poniżej przedstawiamy kilka możliwości serwisowych:

  • Cięcia pielęgnacyjne
  • Podlewanie
  • Nawożenie specjalistycznymi nawozami
  • Usuwanie obumarłych liści
  • Wymiana gleby
  • Przesadzanie
  • Przeciwdziałanie wszelkim chorobom grzybowym oraz szkodnikom
  • Czyszczenie roślin

Realizacje

Napisz do nas